آخرین اخبار

20. دى 1396 - 12:00   |   کد مطلب: 9722
رهبر انقلاب در جمع نخبگان جوان فرمودند: «نخبگان عزیز خودشان از خودشان مراقبت کنند. جنگ است و در جنگ هم شهید داریم و هم جانباز،

رهبر انقلاب در جمع نخبگان جوان فرمودند: «نخبگان عزیز خودشان از خودشان مراقبت کنند.

جنگ است و در جنگ هم شهید داریم و هم جانباز، اما نخبه و دانشمند نباید اسیر بشود.

این در درجه اول به عهده خود نخبه است باید مراقبت کند از خودش.

 

ظاهراً این مطالب خطاب به همان جمع جوانان و کسانی است که در آن جلسه حضور داشتند و آن روز مخاطب مستقیم حضرت آقا محسوب می‌شدند اما حقیقت چیز دیگری است و مثل همیشه، عبارات ایشان کل جامعه نخبه کشور را شامل است و این تذکرات مربوط به همه آنهایی است که از هوش و خلاقیت و نبوغ فکری و کارآفرینی برخوردارند و در یک زمینه و کار و رشته نسبت به سایر افراد توانایی بالاتری دارند و در تولید و گسترش علم، هنر، فرهنگ، مدیریت و امثال آن اثر محسوس می‌گذارند و به رشد و توسعه علم و اعتلای جامعه کمک می‌کنند.

 

 

 به عبارت دیگر، اگرچه این مطالب در جمع تعداد محدودی با عنوان نخبه مطرح شده ولی مخاطب آن خواص جامعه، دانشمندان، برجستگان، اهالی فکر و اندیشه و صاحبان علم و فرهنگ هستند که به نوعی جامعه عظیم فکری و نخبگی کشور را شامل می‌شوند و در تولید و گسترش دانش و فرهنگ نقش و تاثیر بسزایی دارند.

 

اکنون رهبر انقلاب به همه آنها توجه می‌دهند که بدانند شرایط، شرایط جنگ نرم است و در این جنگ اگر کشته یا مجروح شوند، ایرادی نیست ولی باید مراقب باشند که اسیر نشوند.

یادداشت : دکتر شعبانعلی رمضانیان

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم