آخرین اخبار

30. آذر 1396 - 16:10   |   کد مطلب: 9512
کلاس خبر: کودکان در معرض خطر، طیف وسیعی از انواع کودکانی می‌باشند که سلامت بدنی، روانی و اخلاقی آنها در آستانه‌ی خطر شدید باشد. این کودکان در مناطق حاشیه‌نشین از آسیب‎پذیرترین اقشار جامعه در مقابل جرایم خشونت‌آمیز می‎باشند.

به گزارش خبرنگار کلاس خبر، کودکان در معرض خطر، طیف وسیعی از انواع کودکانی می‌باشند که سلامت بدنی، روانی و اخلاقی آنها در آستانه‌ی خطر شدید باشد. این کودکان در مناطق حاشیه‌نشین از آسیب‎پذیرترین اقشار جامعه در مقابل جرایم خشونت‌آمیز می‎باشند.

 

 

اگر اثر خشونت بر آنها را به دو صورت غیرمستقیم و مستقیم بدانیم، حالت غیرمستقیم ناشی از جو متشنج و نبود کمترین وسایل و امکانات برای ارضای نیازهای آنها و برخوردهای فیزیکی بین والدین و فرزندان بزرگتر با یکدیگر بوده و شکل مستقیم خشونت، مربوط به اطفالی است که یا پدر یا مادر آنان پرخاشگر و خشونت‌گرا بوده و مرتبا فرزندان خود را با انواع تنبیه‎های بدنی و روحی مورد اذیت و آزار قرار داده و در محیط مدرسه و کار نیز وضع بهتری نداشته و یا به خاطر آماده بودن زمینه‎های انحراف در میان افراد این مناطق، مورد تجاوز و خشونت جنسی قرار می‌گیرند.

 

 

این کودکان با چنین تجربه‎‎ای، آن هم در سنین رشد، قطعا در دوران جوانی افراد متعادلی نخواهند شد و با خاطره‌ی تلخ از آن دوران ضمن تلاش برای پاسخگویی زور با زور، اشخاصی کینه‌جو، عصبی، زورگو و در واقع قربانی بی‎عدالتی جامعه یا خانواده خود می‌شوند.

 

 

منبع: تاثیر حاشیه‌نشینی بر میزان بزهکاری در کلان‌شهرها، رضا مهاجرین، انتشارات جاودانه

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم