آخرین اخبار

11. آذر 1396 - 19:08   |   کد مطلب: 9203
کلاس خبر: هر سال، زنگ مانور زلزله به صدا درمی‌آید.هر سال باید به دانش‌آموزان یادآوری شود چگونه در مقابل خطر احتمالی زلزله، با حفظ خونسردی، جان‌پناه‌های کلاس، حیاط، راهروها و...را شناسایی کرده و درست و به موقع درآنها قرار بگیرند.

"کجا و چگونه پناه گرفتن" را بلدیم! "جان‌ پناه‌ها" امن نیستند!

هر سال،زنگ مانور زلزله به صدا درمی‌آید. هر سال باید به دانش‌ آموزان یادآوری شود چگونه در مقابل خطر احتمالی زلزله، با حفظ خونسردی، جان‌ پناه‌های کلاس، حیاط، راهروها و...را شناسایی کرده و درست و به موقع درآن ها قرار بگیرند.

 

 

اما آموزش پناه گرفتن صحیح هنگام وقوع زلزله، تن ها بخشی از مواجهه با این حادثه‌ی طبیعی است. بخش مهمی از آن به "مقاوم سازی مدارس" بازمی‌گردد.

 

جان‌ پناه اگر امن، مقاوم و مستحکم نباشد، خسارات جبران‌ ناپذیری را حتی برای دانش‌ آموزانی که آموزش پناه گرفتن دیده اند، به دنبال دارد.

 

 

با توجه به وضعیت ساختمان‌های مدارس کشور و عدم رعایت مقررات از سوی سازندگان آنها و نیز فرسودگی بسیاری از مدارس، به نظر می‌رسد که زمین لرزه، در این بخش آسیب‌ های فراوانی وارد خواهد کرد.

 

 

شاهد این مدعا، سخنان سلیمان محبی، مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه، در مورد تخریب ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی نیمی از مدارس سرپل ذهاب در بخش شهری و روستایی است.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم