آخرین اخبار

27. آبان 1396 - 12:44   |   کد مطلب: 8992
کلاس خبر: زلزله اخیر ناامن بودن اغلب مدارس استان کرمانشاه را به وضوح نشان داد، کلاس های درسی که خانه دوم دانش آموزان هستند و باید سرپناهی ایمن برای آن ها باشند، به تلی از آوار تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار کلاس خبر، آخرین یک شنبه ای که با هم شاگردی ها در یک کلاس درس پشت میز و نیمکت ها زیر سقفی سالم نشسته بودند، شاید هرگز در خیال کودکانه شان تصور نمی کردند فردا، همان فردای کذایی آوار غم بر دل های معصومشان فرو بریزد و خداحافظی آخرشان را امروز دم در مدرسه داشته باشند و به امید دیداری بمانند که هرگز دست نداد.

 

 

پس چرا این شب لعنتی روز نمی شد، مشق هایشان را نوشته بودند درس هایشان را خوانده بودند فردا معلم قرار بود درس بپرسد، فردا قرار بود به قرار همیشگی زنگ های تفریح یک گل کوچیک وسط حیاط بازی کنند یا... نمی دانم بی قرار کدام قرار بودند که بی سرانجام ماند.

 

 

فردا شد، ولی خبری از مادر نبود که صدایش کند تا حاضر شود و دستش را بگیرد و روانه مدرسه اش کند، مگر اصلاً مدرسه ای مانده بود، یعنی یکبار دیگر می شود صدای معلم مهربان را شنید، همکلاسی کجا هستند آن ها هنوز چیزی به اسم خانه برایشان مانده است؟

 

 

ما که برای رویارویی با زلزله وامانده حاضر بودیم مگر مانور نگذاشتیم و زیر میز و نیمکت های کلاس قایم شدیم و برایمان احسنت گفتند به عکس العمل سریعمان، پس چرا مدرسه ها آماده نبودند، کاش برای آنها هم مانور می گذاشتند!

 

 

تمام دلخوشی کودکانه شان همان مدرسه خشتی بود که در یک چشم بهم زدن آوار شد، از کلاسی که روزی ۴۰ دانش آموز چموش و زرنگ داشت تا کلاسی که فقط ۴ دانش آموز داشت و شاید دیگر هیچ وقت سرپا نشود.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم