آخرین اخبار

6. تير 1396 - 9:23   |   کد مطلب: 8394
اشعار انقلابی _ انتقادی دکتر میثم مطیعی در مراسم عید فطر، موافقان و مخالفان زیادی را بدنبال داشت. او در قالب شعر، مروری انتقادی به برجام و نقض روح و جسم آن، نقد سند ۲۰۳۰ ، حمله ره دشمنان نظام و موارد متعدد دیگر داشت.

برخی این اشعار،میثم مطیعی(عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق ع) را وحدت شکن و برخی آن را مصداق شعر انقلابی قلمداد کردند. اما موضوع فراتر از آنچه می نماید هست که به برخی نکات گفتنی اشاره می گردد.

تبیین:
۱. این اشعار ارزشمند انقلابی _ انتقادی، در واقع ترجمان نقدهای رهبری در ماههای اخیر و بخصوص ماه مبارک رمضان به برخی مواضع و رفتارهای رئیس جمهور و موضوعاتی چون برجام و سند ۲۰۳۰ و دشمنی همه جانبه آمریکا علیه ایران اسلامی بود و البته بخش قابل توجه آن، حمله به دشمنان خارجی نظام بود. کدام بخش از ابیات، خارج از نقدهای رهبری و یا خارج از واقعیات موجود است که مخالفان اینگونه برآشفته اند؟

۲. اما فارغ از این اشعار  و محل آن، باید توجه کرد موضوع اصلی، این اشعار و یا محل آن برای این جریان بهانه جو!! و یا عده ای #پوچ_اندیش_طلبکار و یا حتی دوستان خیرخواه نیست. موضوع بسی فراتر از این حرفهاست.

۳. (مهم) رئیس جمهور و جریان حامی ایشان، در حال ایجاد فضایی هستند که هرگونه انتقاد به ایشان و یا سیاست های وی، یا رنگ "توهین" به خود بگیرد، یا عنوان "وحدت شکن".

۴. (مهم) به عبارت روشن تر، تبدیل روحانی، به "معیار". تا آنجا که عبور از روحانی و هرگونه انتقاد از وی به منزله توهین و اقدام وحدت شکن تلقی گردد. این رویه غلط تالی فاسد گسترده و عمیقی را بدنبال خواهد داشت، از جمله:
اولا ، انتقال معیار، شاخص و محور وحدت جامعه و مردم از رهبری به رئیس جمهور.
ثانیا ، بستن باب انتقاد از رئیس جمهور و قدسی سازی!! ایشان از طریق فضاسازی و بمباران سنگین رسانه ای.
ثالثا ، زمینه سازی و انگاره سازی از جریان انقلابی به عنوان جریان افراطی غیرعقلانی!!
رابعا ، فرعی سازی امور اصلی و اصلی سازی امور فرعی و تغییر اولویت های جامعه از طریق حاشیه سازی های کاذب.

۵. "فضاسازی" ، "مظلوم نمایی" ، "غوغا سالاری" و "قبح شکنی" ابزارهای اصلی این طرح هستند که به مرور تبیین خواهند شد.

ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم
سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی