آخرین اخبار

21. دى 1396 - 10:55   |   کد مطلب: 9731
کلاس خبر:در سال تحصیلی جاری 30مربی و معاون پرورشی امور فرهنگی و پرورشی مدارس را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار کلاس خبر از صحنه ، عثمان ویسی مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر درگردهمایی مربیان ومعاونان پرورشی مدارس این شهرستان در محل سالن اداره گفت : برنامه های تربیتی،فرهنگی و پرورشی در مدارس ازمهمترین و اولویت اصلی فعالیت های آموزش و پرورش و نماد پویایی مدارس است .

ویسی افزود: اعتقاد دارم که پویایی و نشاط دانش آموزان در مدارس مرهون برنامه ریزی و تلاش شایسته معاونان و مربیان پرورشی با همکاری عوامل اجرایی مدارس است .

وی ادامه داد، کارهای فرهنگی به مرور زمان در افراد نهادینه می شود و اجرای برنامه های فرهنگی ، هنری در مدارس ریز بینی و دقت کافی لازم دارد .

مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر به نقش خانواده ها در اجرای برنامه های پرورشی در مدارس نیز اشاره کرد و افزود: با تعامل شایسته با انجمن اولیاء و مربیان می توان برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری ، ورزشی و علمی در مدارس را به بهترین شکل ممکن اجرا کرد .

محمد لقمان غفوری معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان روانسر نیز گفت : آموزش قرآن به عنوان يكي از ارکان زيربنايي توسعه فرهنگ قرآن در جامعه به حساب مي آيد و در سال تحصیلی جاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در آموزش وپرورش با همکاری ادارات فرهنگ ارشاد اسلامي و مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود .

غفوری افزود:ايجاد انگیزه در میان عموم جامعه به ويژه نوجوانان جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت از جمله اهداف این آزمون است .

وی در ادامه به مسابقات فرهنگی و هنری در مدارس نیز اشاره کرد و افزود :مربیان ومعاون پرورشی اطلاعات دانش آموزان علاقمند به شرکت در مسابقات را در سامانه همگام ثبت نمایند .

غفوری ادامه داد: مدارس تا 15بهمن ماه 96 فرصت دارند تا نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام شدگان مسابقات فرهنگی و هنری درسامانه همگام اقدام کنند .

معاون پرورشی آموزش وپرورش شهرستان روانسر به برگزاری مسابقه کتابخوانی در راستای برنامه همکاری های حوزه های علیمه و آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و گفت : بیش از 2 هزار جلد کتاب با عنوان آشنایی با زندگی پیامبر اسلام (ص) در مدارس توزیع و آزمون مسابقه کتابخوانی در ایان دهه فجر برگزار می شود.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم