آخرین اخبار

17. دى 1396 - 16:07   |   کد مطلب: 9690
کلاس خبر: دکترخاموشیان متخصص طب فیزیکی معتقد است، مطالعه طولانی مدت و بیش از یک ساعت می‌تواند به عضلات کمر و گردن آسیب برساند.

کامبیز خاموشیان متخصص طب فیزیکی در گفتگو با خبرنگار کلاس خبر از کرمانشاه ،در محل مطب  گفت: مکان مطالعه باید آرام بوده و موجب حواس پرتی نشود، چرا که حواس پرتی موجب حرکات اضافی بویژه در کودکان شده و همین امر کمردرد و گردن درد را برای دانش آموزان به همراه دارد.

 

 دکترخاموشیان : مکان مطالعه باید نور مناسب داشته تا فرد برای دیدن بهتر مطالب مجبور به خم شدن روی کتاب نشود.

 

کلاس خبر: بهترین شیوه مطالعه چیست ؟

دکتر: بهترین شیوه مطالعه را پشت میز نشینی است ، میز و صندلی استاندارد باید قابلیت تنظیم داشته باشد و بهتر است صندلی چرخ دار باشد تا با حرکت فرد بچرخد و از چرخش عضلات پیشگیری کند.

 

 

دکتر: ارتفاع صندلی هم باید به حدی باشد که کف پاها به راحتی روی زمین قرار بگیرد و از طرفی نیز باید صندلی دستی داشته باشد همچنین صندلی باید پشت سری داشته باشد تا در وقت نیاز برای استراحت عضلات گردن استفاده شود در هنگام مطالعه روی میز، افراد باید از ابزار کتابخوان استفاده کرده و برای مطالعه روی کتاب خم نشوند.

 

کلاس خبر: بهترین مدت مطالعه چند دقیقه است؟

دکتر: بهترین مدت مطالعه برای دانش آموزان 45 دقیقه تا یک ساعت و برای افراد بزرگسال نهایتاً یک تا یک ساعت و 15 دقیقه است و بهتر است افراد بیش از یک ساعت مطالعه نداشته باشند .

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم