آخرین اخبار

11. دى 1396 - 12:03   |   کد مطلب: 9629
کلاس خبر: نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه کنکور برای دانش‌ آموزان مناطق زلزله‌ زده استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

فرهاد تجری در گفتگو با خبرنگار کلاس خبر در کرمانشاه در محل دفتر با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان چندین بار از وزرات علوم سهمیه ویژه برای دانش‌ آموزان مناطق زلزله‌ زده درخواست کردند اظهار داشت: سهمیه ویژه برای برای مناطق زلزله‌ زده  درکنکور سال 97 وزارت علوم تصویب شده که قراراست به زودی ابلاغ  شود و همچنین قرار است این سهمیه برای سال های آتی نیز باشد.

 

 

نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ ذهاب با بیان اینکه با توجه به اینکه دانش‌ آموزان مناطق زلزله‌ زده در شرایطی بحرانی و روحی هستند گفت: دانش‌ آموزان این مناطق باید در یک شرایط همسان با دیگر مناطق  کشور رقابت می‌کردند اما با توجه به عدم امکانات و فضای مناسب تحصیلی و افت تحصیلی  به خاطر وضع موجود نتواستند همراه دیگر رقبای خود به آموزش و تحصیل بپردازند.

تجری با اشاره به اینکه بالغ بر 126هزار دانش‌ آموز پیش دانشگاهی در مناطق زلزله‌ زده حضور دارند عنوان کرد: باید شرایط آموزش‌ های راه دور، الکترونیکی، حضوری ، اردویی برای این افراد فراهم شود و همچنین بسته‌های پشتیبانی و آموزشی و یکسری منابع در اختیار دانش‌ آموزان قرار دهیم.

 

وی با بیان اینکه این سهمیه فقط برای کنکور سراسری درنظر گرفته شده است گفت:  تاکنون این سهمیه برای مقطع ارشد در نظر گرفته نشده است البته ما  تلاش می‌کنیم این سهمیه برای این مقطع ارشد نیز در نظر گرفته شود و همچنین ما در حوزه دانشگاه آزاد توانستیم تخفیف و معافیت های پرداخت شهریه را تصویب کنیم که منتظر ابلاغ آن هستیم.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم