آخرین اخبار

11. دى 1396 - 11:04   |   کد مطلب: 9628
کلاس خبر: آموزش الکترونیکی به دانش‌ آموزانی که امکان حضور در کلاس های تقویتی را ندارند کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار کلاس خبر از کرمانشاه، مجتبی زینی‌وند در مراسم افتتاح «آموزش الکترونیک» برای تقویت و کمک به تحصیل دانش‌آموزان در مدارس مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه که در مدرسه «سمیه» سرپل‌ ذهاب برگزار شد، اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای این طرح توسعه و تحقق عدالت آموزشی است.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه آموزش الکترونیکی به‌عنوان یک نمونه آموزشی فراگیر و جامع در کنار آموزش های رسمی و در جهت تقویت آن است، گفت: آموزش الکترونیکی به دانش‌ آموزانی که امکان حضور در کلاس های تقویتی را ندارند کمک خواهد کرد.

 

زینی‌وند با اشاره به اینکه برای نخستین بار تعدادی از مدارس در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به‌صورت پایلوت برای اجرای طرح «آموزش الکترونیک» انتخاب شده است، بیان کرد: برای رفع فاصله ایجاد شده در روند آموزش و تحصیل دانش‌ آموزان در مناطق زلزله‌ زده به دنبال روش هایی برای جبران عق‌ماندگی تحصیلی و آموزشی این دانش‌آموزان هستیم.

 

 

وی افزود: استفاده از آموزش الکترونیکی این فاصله را جبران کرده و سخت‌ افزار لازم برای برای دانش‌ آموزان تدارک دیده شده است.

 

 

معاون وزیر آموزش‌و پرورش از کلنگ‌ زنی تعدادی مدرسه توسط موسسات آموزشی غیر دولتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و افزود: این موسسات بسته‌های آموزشی و لوازم مورد نیاز دانش‌ آموزان برای آموزش الکترونیکی را در اختیار دانش‌ آموزان پیش‌ دانشگاهی مناطق زلزله‌ زده قرار می‌دهند.

مدیرکل آموزش‌و پرورش استان کرمانشاه نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به آغاز اجرای طرح «آموزش الکترونیک» در یکی از مدارس شهرستان سرپل‌ذهاب، اظهار داشت: دانش‌ آموزانی که مدارس آن ها به‌ علت زلزله سه‌ شیفته شده و دانش‌آموزان پشت کنکور از این آموزش های الکترونیکی بهره‌مند خواهند شد.

 

 

یزدان‌ پناه بیان کرد: این آموزش‌ها از اسفند ناه امسال آغاز و تا اردیبهشت سال آینده  توسط مدرسان برتر کشوری اجرا خواهد شد تا عقب‌ افتادگی دانش‌ آموزان در مناطق زلزله‌ زده جبران شود.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم