آخرین اخبار

17. مهر 1396 - 11:34   |   کد مطلب: 8586
کلاس خبر : برخی مدارس داخل کشور به دانش آموزان می گویند برای دریافت برنامه درسی و کلاسی از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی تلگرام استفاده کنید و برای تمام دانش آموزان اجباری می باشد.

به گزارش خبرنگار کلاس خبر، در بسیاری از کشورهای دنیا به افراد زیر ۱۳ سال هیچ نوع وسیله ارتباطی توصیه نمی‌شود، افراد ۱۳ تا ۱۶ سال محدود به گوشی‌های ساده می‌شوند، ۱۶ تا ۱۸ سال اجازه استفاده از گوشی‌های دانش‌آموزی دارند و از ۱۸ تا ۲۱ سال می‌توانند به آرامی با فضای مجازی و شبکه‌های ارتباطی آشنایی پیدا کرده و مواجه شوند.

یک کارشناس در زمینه ای تی در گفتگو با خبرنگار کلاس خبر در بحث همین مسائل گفت :

در کشور آمریکا ۱۸ سال پیش قوانینی مربوط به استفاده کودکان از گوشی‌های همراه و حضور آنان در فضای مجازی تصویب می‌شود، حتی در صورت استفاده کودکان زیر شش سال از گوشی و حضور در فضای مجازی نگهداری از فرزند از آن خانواده سلب می‌شود.

اما در کشور ایران هنوز قانونی در خصوص استفاده کودکان از فضای مجازی وجود ندارد حال آنکه این نیاز کاملا در این روزها برای جامعه ایران و کودکان محسوس است.

با این حال شاهد آن هستیم که برخی مدارس داخل کشور به دانش آموزان می گویند برای دریافت برنامه درسی و کلاسی از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی تلگرام استفاده کنید و برای تمام دانش آموزان اجباری می باشد.

منبع: معلم فرهنگی

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم