آخرین اخبار

15. مهر 1396 - 14:07   |   کد مطلب: 8572
کلاس خبر: روز جهانی معلم روز گذشته در حالی سپری شد که درخواست اعاده‌ی دادرسی اسماعیل عبدی، فعال حقوق بشر و معلم زندانی، برای دومین بار طی روزهای پیشین رد شد.

به گزارش خبرنگار کلاس خبر ، بنا بر گزارش های دریافتی ، وکیل
اسماعیل عبدی، حسین تاج در این خصوص گفته است که «در اردیبهشت ماه برای دومین بار اعاده دادرسی اسماعیل عبدی را تقدیم دبیرخانه دیوان کردیم که در نهایت پرونده به شعبه 33 دیوان عالی کشور در شهرستان قم ارجاع شد.»

درگزارش های دریافتی آمده است :

اسماعیل عبدی، فعال صنفی، معلم ریاضی و دبیرکل سابق شعبه تهران کانون صنفی معلمان ایران و عضو فعلی هیأت مدیره شعبه کانون در تهران، در حال گذراندن محکومیت شش ساله‌اش است.

درادامه گزارش دریافتی ، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در تهران او را در بهمن ١٣٩٤ به اتهامات امنیتی از جمله «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» محکوم کرد. همچنین گفته شده اتهامات به فعالیت‌های صنفی مسالمت آميز او مرتبط ‌است، از جمله برگزاری تجعمات مسالمت‌آمیزِ مقابل ساختمان مجلس در فروردین ١٣٩٤ در اعتراض به حقوق‌های پایین، بودجه ناکافی آموزش و پرورش و زندانی کردن فعالان اتحادیه‌های معلمان و نیز همکاری با سازمان جهانی آموزش.
در پایان گزارش دریافتی آمده است که ‌شنیده ها حاکی از اینکه روند محاكمه اسماعیل عبدی به شدت نامنصفانه بوده است: او در تمام دوران بازپرسی، از حق دسترسی به وکیلِ انتخابی خود بی‌بهره بود و حتی به وکیل او اجازه داد نشد که پیش از دادگاه پرونده او را مطالعه کند. در مهر ١٣٩٥، شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران حکم شش سال را تأیید کرد. اسماعیل عبدی در ١٩ آبان ١٣٩٥ برای اجرای حکم به زندان منتقل شد.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم