آخرین اخبار

18. تير 1396 - 22:33   |   کد مطلب: 8415

به گزارش کلاس خبر؛دکتر کرمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله در نشست بررسی سند توسعه_پایدار 2030 که 14تیرماه با حضور جمعی از کارشناسان توسط موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت:

بنده ابعاد سند 2030 را بارها مطالعه و بررسی نموده ام و معتقدم که سازمان ملل و یونسکو تسلط خاصی روی سند نویسی دارند و شیوه شان این است که به ظاهر بندهای این سند، #ظاهر_زیبا می دهند اما وقتی که در تعریف این بندها توجه می کنیم، می بینیم که مفهوم #خطرناکی دارد که با فرهنگ کشورمان در تناقض است و پی به ابعاد پشت پرده آن می بریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سند 2030 #خاتمه_نخواهد_یافت و قطعا به سند 2050 منجر خواهد شد. چرا که اتاق فکرهایی در سطح جهان وجود دارد که نظام سلطه جهانی پشت آن قرار دارد، افزود: همانطور که گفتم، سند 2030 نیز در ظاهری بسیار زیبا به مسائلی همچون صلح، رفع فقر و تبعیض اشاره می‌کند اما باید توجه داشت که این سند یک سند کوچک اجرایی از یک مجموعه بالا دستی است، تحت عنوان #سند_محیط_زیست برای حفظ اقلیم است.

دکتر کرمی در خصوص جنبه‌های این سند در حوزه #بهداشت و سلامت گفت:
سازمان ملل و آژانس‌های زیر مجموعه‌ آن از جمله #یونسکو تسلط خاصی برای نوشتن اسناد دارند و با موضوع دو پهلو نویسی اسناد معروف هستند. یعنی اسناد بین‌الملل را در ظاهری بسیار زیبا ارائه می‌کند، اما محتوای آن می‌تواند در تضاد با منافع کشورها باشد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله تصریح کرد:
برای کاهش_جمعیت_مسلمانان به روش‌های مختلفی همچون جنگ فیزیکی، جنگ بیولوژیک و دستکاری_تغذیه متوسل شده‌اند. از سوی دیگر توسعه مذهب واحد لائیک در جهان، کنترل آب، غذا و داروی جهان با روش #تراریخته از سایر اقدامات است.

وی با بیان اینکه سند 2030 به دنبال اجرای پروژه‌های بزرگی همچون جهانی‌سازی، نظم‌نوین جهانی، کنترل جهانی و داشتن یک برنامه مشترک برای کشور‌ها است، افزود: که در گذشته نیز شاهد بودیم پروژه کنترل جمعیت در ایران را به مدت 20 سال توسط وزرای بهداشت کشور اجرا کردند و این ماجرا هنوز نیز ادامه دارد. چرا که معتقدند جمعیت مسلمانان جهان نباید رشد کند.

دکتر کرمی با اشاره به اینکه هدف دوم سند توسعه پایدار 2030 پایان دادن به گرسنگی، امنیت غذایی و افزایش سطح تغذیه و توسعه کشاورزی پایدار است و در همین رابطه به دنبال گسترش محصولات تراریخته در کشور هستند و طب سنتی ایرانی و اسلامی را تبدیل به عطاری‌ها کرده‌اند و در حال دفاع از طب مدرن هستند، ادامه داد: هم اکنون شاهد جنگ به روش نفوذ دشمن هستیم و این سوال مطرح هست که چرا شرکت_نستله در ایران حضور داشته و شیر خشک نوزادان ما را تولید می‌کند؛ در برخی کشورهای اروپایی از جمله اتریش 23 درصد محصولات غذایی به شیوه ارگانیک است اما این سهم در ایران به یک درصد می‌‌رسد، چرا سموم میوه‌ها و محصولات کشاورزی در ایران تا این حد زیاد است؟
توجه داشته باشیم که استرس و رشد سرطان ناشی از تغذیه_نامناسب آمار مرگ ایرانیان را افزایش داده است.

وی در پایان تصریح کرد: در 24 کشور دنیا از جمله ایتالیا، فرانسه و آلمان کشت محصولات تراریخته ممنوع است، از سوی دیگر رژیم_صهیونیستی اجازه کشت محصولات تراریخته را حتی به اندازه یک متر نمی‌دهد اما چطور در ایران می‌خواهند یک میلیون هکتار برنج تراریخته بکارند. همچنین در سیستان و بلوچستان به دنبال کشت پنبه تراریخته هستند.

تصریح کرد: در ایران شاهد هستیم که برای توجیه کردن محصولات تراریخته اسنادی را منتشر می‌کنند و تاکید دارند که تراریخته آینده کشاورزی ایران است و موافقان این اندیشه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور حضور دارند. به دلیل همین محصولات است که شاهد رشد سرطان هستیم.

#نه_به_2030

ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم
سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی