آخرین اخبار

30. خرداد 1396 - 17:32   |   کد مطلب: 8371
کلاس خبر: دانش آموز روزه اولی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان شروع به خودسازی کنیم گفت: روزه تمرینی برای تقوا و تهذیب نفس است.

محمد جلیلیان دانش آموز روزه اولی در گفتگو با خبرنگار کلاس خبر از اسلام آبادغرب بیان کرد: روزه تمرینی برای تقوا و تهذیب نفس است هنگام روزه از انجام کارهایی که روزه را باطل می کند خودداری می کنیم و تمام اعضا و جوارح ما روزه هستند.

وی ادامه داد: روزه دار در ماه مبارک رمضان شروع به خودسازی ومبارزه با نفس خویش نماید. همچنان که حضرت علی (ع) می فرمایند: خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله آن اخلاص خلق را بیازماید لذا طبق فرمایش امام علی (ع)روزه دار باید فرصت جهاد واخلاص را در این ماه یاد بگیرد.

جلیلیان در پاسخ به این سوال که مبارک رمضان در تربیت دینی دانش آموز روزه اولی تاثیر دارد؟ گفت: قطعا موثر است. ماه مبارک رمضان وشبها ی قدر باعث می شود روزه دار بیشتر به خدا نزدیک شده واعمالش رنگ خدایی به خود بگیرد و ناخودآگاه در رفتار وگفتار ش تاثیر می گذارد و با کنترل نفس خویش ،خشم وعصبانیت و.... تمرین صبر، تقوا وخودسازی را فرا می گیرد .

این روزه اولی ابراز داشت: یکی از درسهای مهم در این ماه بحث حلال خواری است روزه به این معنی نیست که نخوریم و نیاشامییم بلکه ما باید در این ماه از خدا بخواهیم که روزی حلال و پاکیزه نصیبمان کند و درس دیگر این ماه اخلاص وغلبه بر نفس است روزه دار با انجام کارهای خالصانه وخداپسندانه به خصوص در شب های قدر فرصتی بی مانند برای سحر خیز بودن ،غلبه برنفس،وتمرین خوب بودن را یاد می گیرد.

ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم
سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی