آخرین اخبار

24. خرداد 1396 - 20:22   |   کد مطلب: 8342
کلاس خبر: دانش آموز روزه اولی گفت: روزه داری تمرینی است که حال فقرا و کسانی را که وضع مالی خوبی ندارند را درک کنیم .

آریا لاله در گفتگو با خبرنگار کلاس خبر از کرمانشاه، در مورد علت روزه گرفتنش اظهار داشت: حس خوبی دارم از اینکه مکلف شدم. پیامبر (ص) نیز در مورد روزه گرفتن فرمودند: صم تصموا روزه بگیرید تا سالم بمانید. و الان دانشمندان کشف کردند که این حرف درستی است یعنی وقتی شما یک سال غذا می خورید بدن را چربی و بیماریهایی فرا میگیرد و باعث اضافه وزن میشود که با گرفتن یک ماه روزه این مریضی ها از بدن خارج میشود.

وی افزود: روایتی از امام صادق علیه السلام آمده که میفرمایند: تمام ثروتمندان و فقیران و گرسنگان در این ماه در یک ردیف قرار می گیرند و این تمرینی میشود برای ما که حال فقرا و کسانی را که وضع مالی خوبی ندارند درک کنیم .

خدا را شکر می کنم که به سن بلوغ رسیدم و مکلف به انجام فرایض دینی شدم و میتوانم نماز و روزه های واجبم را بگیرم و از خداوند می خواهم که اولین و آخرین بارم هم نباشد.

محمدمهدی عبدالملکی هم امسال 15 ساله شده و اولین سال روزه داریش است
عبدالملکی گفت: برای من و همکلاسی هایم در مدرسه جشن عبادت و تکلیف گرفتند.

این دانش آموز روزه اولی ادامه داد: خوشحالم که به سن تکلیف رسیدم و می توانم روزه بگیرم همانطور که پیامبر اعظم (ص) فرمودند: روزه سپری است در برابر مشکلات این دنیا و پوششی در برابر آتش آخرت است. و با وجودی که تشنه و گرسنه هستم با شنیدن این روایت امید پیدا دارم که رستگار شوم.

ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم
سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی