آخرین اخبار

26. ارديبهشت 1396 - 12:27   |   کد مطلب: 8245
به گزارش خبرنگار کلاس خبر، 29 اردیبهشت ماه یکی دیگر از روزهایی است که مردم بار دیگر حمایت خود را از نظام اسلامی با حضور حماسی خود در انتخابات نشان خواهند داد. دانش آموزان نیز همواره بصیرت و اگاهی خود را با شور و اشتیاق خاص نشان دادند و آنها نیز می آیند تا در آبادانی و پیشرفت کشور سهیم باشند. در این راستا با چند تن از دانش آموزان رای اولی گفتگو داشتیم.

کارن نژادی دانش آموز رای اولی واحد کاشانی دالاهو در خصوص احساس خود برای حضور در انتخابات گفت: حس بسیار جالبی است که در سرنوشت کشور می توانم سهیم باشم و کسی را انتخاب کنم که آینده 4 سال کشورم را به دستش بسپارم؛ رای دادن نشان بزرگ شدن ماست و اینکه می توانیم برای کشورمان تصمیم بگیریم.

وی دو ویژگی شاخص برای رئیس جمهور برشمرد و افزود: اول تعهد که همان وجدان کاری، شجاعت و صراحت است و دومین ویژگی تخصص می باشد، رئیس جمهور آینده باید توانایی مدیریت کشور و کار در حوزه های اقتصادی، سیاسی،اجتماعی و ... را داشته باشد.

نژادی همچنین گفت: رئیس جمهور باید در تمام حوزه های سیاسی،امنیت، اجتماع و...  از افراد متخصص و با برنامه استفاده کند و برنامه هایش قابلیت اجرایی داشته باشند .

این رای اولی تصریح کرد: من طبق معیارهایی که مقام معظم رهبری در مورد انتخاب اصلح بیان کردند، فرد مورد نظرم را انتخاب می کنم و مهمترین اولویت و خواسته من از رئیس جمهور آینده رعایت مسئله اتحاد بین مسئولین است .

وی در پایان ابراز کرد: امیدوارم که مردم مثل همیشه این بار هم، همه در انتخابات شرکت کنند تا بازهم دشمنان ایران و اسلام مایوس شوند.

پریا بابامرادی دیگر دانش آموز رای اولی در مورد اولین حضورش در انتخابات عنوان کرد: من خیلی خوشحالم که برای اولین بار می توانم رای دهم و در سرنوشت کشورم سهیم باشم، هر چند رای دادن و انتخاب کردن سخت است اما به هر حال خیلی خوشحالم.

وی ادامه داد: به نظر من مهمترین مسئله شرکت در انتخابات است که بتوانیم برای4 سال آینده طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اصلح ترین فرد را انتخاب کنیم.
بابامرادی با بیان اینکه مهمترین اولویت رئیس جمهور بایستی در حوزه اقتصاد باشد گفت: همانطور که ما میخوایم در 29 اردیبهشت ماه 1396 یک حماسه سیاسی را رقم بزنیم رئیس جمهور و کابینه اش هم باید یک حماسه اقتصادی را رقم بزنند.
وی در مورد ملاک ها و معیارهای انتخابش گفت: به نظر من لازمه یک رئیس جمهور پویا ما را به سمت یک الگوی خوب سوق دهد و مشکلات کشور را حل کند و جزء هیچ حزب و گروهی نباشد و با برنامه، تابع قانون و ولایت فقیه باشد. همچنین با تقوا و پرکار باشد که این عامل پیشرفت کشور است.
و سخن پایانی ؟
من از تمام رای اولی ها و از همه مردم ایران می خواهم در این انتخابات شرکت کنند تا یک حماسه سیاسی دیگری خلق شود .

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم