آخرین اخبار

2. اسفند 1395 - 11:32   |   کد مطلب: 8092
مدیرکل فرهنگی،هنری آموزش و پرورش به کلاس خبر خبرداد:
مشارکت 5 میلیاردی اولیاء در اعزام های راهیان نور دانش آموزی
اعزام 410 هزار نفر به اردوها مدیرکل فرهنگی،هنری،اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت:امسال حدود 5 میلیارد تومان مساعدت والدین، نهادهای خصوصی و خیرین را برای اعزام اردوهای راهیان نور داشته ایم.

مهدی علی اکبر زاده در گفت و گو با کلاس خبر اظهار داشت: تا امروز بیش از 410 هزار نفر تا امروز به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند .

 

وی افزود: با وجود برودت هوا، بارندگی ها و شرایط جوی که در مناطق اردوهای راهیان نور وحود دارد دانش آموزان با علاقه مندانه در اردو های راهیان نهور شرکت می کننند و کاروان ها به این مناطق اعزام می شوند .

 

دیده شدن اعتبار اردوی راهیان نور به صورت ویژه در بودجه 96

مدیرکل فرهنگی،هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اعتبار اردوهای راهیان نور در بودجه 96 وزارت آموزش و پرورش به صورت ویژه دیده شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در احکام برنامه ششم توسعه اردوی راهیان نور و اردوی دانش آموزان زیارت اولی به عنوان یک حکم آمده است که ان شاءالله در برنامه ششم توسعه به عنوان یک حکم اجرا خواهد شد .

 

علی اکبرزاده افزود: از نظر ما حدود 20 اسفندماه اعزام های دانش آموزی در سال 95 تمام می شود اما 2 سال است که به مدارس اجازه داده ایم با هماهنگی قبلی با یادمان ها می توانند کاروان های دانش آموزی را در ایام نوروز هم داشته باشند بنابراین ما تعطیلی برای اعزام ها اعلام نکرده ایم اگر مدارس و دانش آموزان علاقه داشته که اعزامی صورت بگیرد در طول ایام نوروز این امکان فراهم شده است .

 

وی تصریح کرد: امسال حدود 5 میلیارد تومان مشارکت والدین، نهاد های خصوصی و خیرین را برای اعزام اردوهای راهیان نور داشته ایم .

 

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اردوهای راهیان نور پس از ایام نوروز به صورت رسمی تا ایام امتحانات ادامه پیدا می کند  و پس از آن تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت .

 

ظرفیت اعزام یک میلیون دانش آموز به راهیان نور

وی تصریح کرد: ظرفیتی که برای سال تحصیلی 96-95 اردوهای راهیان نور تعیین شده است حدود یک میلیون نفر است و که هزینه های آن 50 درصد توسط سپاه و 50 درصد دیگر هم از محل خودیاری و جذب منابع توسط آموزش و پرورش تامین می شود.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم