آخرین اخبار

20. بهمن 1395 - 12:32   |   کد مطلب: 8015
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: وقتی تکنولوژی را خیلی بزرگ کنیم از دسترس دور می شود. در حالی که تکنولوژی فقط پروژه ها و ابزارهای پیچیده و عظیم نیست بلکه همین پروژه های دست‌ورزی که امروز در مدارس اجرا می شوند تولید تکنولوژی به شمار می آید.

علی زرافشان در گفت و گو با کلاس خبر  در پاسخ به این پرسش که "نقش معلمان در به کارگیری تکنولوژی در امر یادگیری چقدر است؟" اظهار داشت: در واقع معلمان نقش اصلی را در این فرایند دارند و شاید یکی از دلایل عمده ضعف نظام آموزشی ما در بهره گیری از تکنولوژی همین عدم اطلاع معلمان از نقش تکنولوژی در آموزش است.

 

وی افزود: ما در دانشگاه ها و مراکز تربیت معلم، نیروهایمان را با فناوری آموزش نمی دهیم. خود من به خاطر دارم وقتی در دوره کارشناسی ارشد تحصیل می کردم در کلاسی شرکت داشتم که یادداشت های مدرس مورد نظر روی سربرگ های قبل از انقلاب بود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: علت دیگر این است که وقتی تکنولوژی را خیلی بزرگ کنیم از دسترس دور می شود. در حالی که معلم باید بداند تکنولوژی فقط پروژه ها و ابزارهای پیچیده و عظیم نیست بلکه همین پروژه های دست‌ورزی که امروز در مدارس اجرا می شوند و در ساخت آن از جعبه دستمال کاغذی و لیوان یکبار مصرف استفاده می شود خود تولید تکنولوژی به شمار می آید.

 

وی ادامه داد: الزاما تکنولوژی چیزهایی نیست که از بیرون می خریم، بلکه می تواند داخل کلاس درس و با همکاری معلم و دانش آموز ایجاد شود.

 

زرافشان خاطرنشان کرد: ما باید بین فضای آموزشی و فناوری آموزشی آشتی ایجاد کنیم. در این صورت است که معلمان ما در آوردن فناوری به فضای کلاس ها رغبت بیشتری از خود نشان می دهند.

سوالات و پاسخ تشریحی امتحانات نهایی
ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه هفتم